Навчання в Польщі: як вступити до іноземного навчального закладу

Навчання в Польщі за програмою Євростудент: вигідно, стабільно та комфортно. Отримай якісну європейську освіту та відкрий для себе нові можливості!

Навчання в Польщі: як вступити до іноземного навчального закладу

Навчання в Польщі. Держава ближнього зарубіжжя

Отримати відмінну освіту можна будь-де — було б бажання навчатися, отримувати нові знання та бачити перспективу їх застосування у майбутньому. Але престижність навчання за межами своєї рідної держави надихає школярів та студентів оволодівати знаннями із подвійною жагою та відповідальністю. Ми переконалися в цьому за декілька років плідного співробітництва із польськими загальноосвітніми та вищими навчальними закладами.

Навчання в Польщі є відмінним стимулом у справі становлення людини у якості професіонала. Вже сам факт перебування юних українців на території сусідньої, дружньої до України держави, спонукає їх до достойної поведінки та завзятого навчання.

З їншого боку, Польща не сприймається українцями як стовідсоткове зарубіжжя. У наших держав є багато спільного — починаючи із мови та закінчуючи народними традиціями. У зв’язку з цим процес адаптації до нової території та умов проживання для українських студентів проходить максимально безболісно.

Відтак, й навчання в Польщі дається їм з відносною легкістю, — особливо за умови підтримки зі сторони спеціалістів компанії Євростудент. Вже через декілька тижнів українці почувають себе у Польщі як удома, та на власному досвіді розуміють унікальність тих перспектив, які відкриваються перед ними.

Щораніше то краще

Ще у 1991 році між Україною та Польщею було підписано міждержавну угоду, згідно із якою у польських школах та ВНЗ приймають український атестат про середню освіту. Також між нашими державами узаконено обмін студентами. Поляки приїжджають безкоштовно навчатися в українських ВНЗ, та така ж кількість українських абітурієнтів вирушає до кращих вищих навчальних закладів Польщі.

Навчання в Польщі може здійснюватися як на контрактній, так і на безоплатній основі (за державний кошт). Рішення навчатися закордоном бажано приймати не у рік вступу, а завчасно. Як кажуть, щораніше то краще. Адже іноземну мову, нехай навіть близьку й співзвучну українській польську, треба знати на момент подачі документів доволі добре. Це стане запорукою успішного навчання та комфортного перебування в іншій державі.

Мовні курси з польської чи англійської мови можна пройти у офісі Євростудент.

Як стати учасником безкоштовної програми навчання в Польщі?

Зараз Польща знаходиться на такому рівні економічного розвитку, що держава здатна безкоштовно надавати своїм громадянам базовий освітній багаж.
Безкоштовні освітні програми розповсюджуються й на іноземних студентів. Але їх учасниками можуть стати аж ніяк не всі. Що для цього потрібно?

 1. Володіння польською на рівні не нижче середнього. Цього рівня можна досягти після проходження мовних курсів з польської чи англійської мови.
 2. Посвідчення “Карта Поляка”, отримання якого можливе за умови наявності родинних зв’язків із корінними поляками та успіхів у вивченні польської мови. Воно видається консульством Республіки Польща на підставі сертифікату про знання польської мови. Після проходження мовного тестування даний сертифікат видає польська державна комісія. Тестування проходить у три етапи: аудіювання, письмове завдання та співбесіда.
 3. За відсутності Карти Поляка навчання іноземних студентів може профінансувати Європейський Фонд — за умови вибору затребуваної у ЄС спеціальності.
  В останні роки Фонд спонсував студентів, що обирали освіту у сфері інформаційних технологій (за фахом “Інформатика”, “Графіка” тощо). У багатьох вищих навчальних закладах, що орієнтовані на такі спеціальності (наприклад, Сілезький університет у Катовицях), із кожним роком збільшується число безкоштовних місць для отримання освіти іноземними студентами за програмами бакалавріату та магістратури. Студенти, що проходять навчання в Польщі у рамках даної програми, втрачають право на стипендію та інші види матеріальної допомоги.
 4. Якщо український абітурієнт не встиг до початку вступної кампанії отримати Карту поляка або не збирається навчатися у ВНЗ, що спонсується Європейським фондом, — це не привід впадати у відчай. Адже є цілком реальний шанс отримати 50-відсоткову знижку на навчання в Польщі та хорошу стипендію у розмірі, що дасть можливість частково покрити вартість навчання та забезпечити собі гідні умови проживання.

Навчання в Польщі за програмою Євростудент: вигідно, стабільно та комфортно. Отримай якісну європейську освіту та відкрий для себе нові можливості!

Компанія Євростудент успішно здійснює свою роботу з 2010 року за наступними напрямками:

 • підготовчі мовні курси з польської, англійської мови;
 • допомога у виборі польського чи чеського ВНЗ (організація освітніх екскурсій, відпочинку у літніх та зимніх мовних школах тощо);
 • збір та підготовка документів для вступу;
 • консультативна підтримка студентів-українців під час їх навчання в Польщі та Чехії.

2 ответа

 1. Ірина:

  Син навчаєтья у медичному коледжі, куди вступив після 9 класу. Є можливість оформити «Карту Поляка». Чи можливо вступити до медичного ВНЗ Польщі після закінчення колежду? Чи має значення при вступі диплом молодшого спеціаліста?

  • admin:

   Доброго дня,
   нажаль, диплом молодшого спеціаліста не прирівнюється при вступі у ВНЗ до будь-якого іншого кваліфікаційного рівня.
   Карта Поляка не дає привілегій (безкоштовний вступ) при вступі у середні спеціалізовані навчальні заклади у Польщі. Карта Поляка надає вже можливість вступу на безкоштовній основі у вищі навчальні заклади Польщі.

   Для детальної консультації про можливість отримати освіту в Польщі, запрошуємо Вас у наші Представництва в Україні:
   http://eurostudent.org.ua/kontaktyi.html

   З повагою,
   Катажина
   Міжнародна Освітня Програма
   EUROSTUDENT

КомментироватьСтипендии

stipendii_01

Гранты

grants_01

Бесплатное обучение

Степень «магистра» предусматривает более глубокое освоение теории. Диплом магистра лучше признаётся в большинстве стран мира, даёт возможность перевода из вуза в вуз, а также признаётся зарубежными работодателями.
Подробнее →